Wzmacniająca moc słonecznika w olejku do włosów John Frieda

Włosy blond nie mają lekkiego życia, zwłaszcza jeśli dodatkowo są regularnie rozjaśniane przez ich właścicielki. Takie kosmyki, poddawane częstym zabiegom fryzjerskim mają po pewnym czasie bardzo złą kondycję. Wysuszają się i łamią, ciężko je ułożyć, ich końce bywają bardzo zniszczone i mają tendencję do szybszego rozdwajania się. Bywa, że wraz z niszczeniem włosów zmienia się drastycznie ich kolor: mogą one żółknąć, a pukle, które miały zachwycać słonecznym blaskiem, stają się matowe i pozbawione wyrazu.

Ratunkiem dla włosów blond może być wyjątkowy, stworzony wyłącznie dla jasnych pukli olejek Sheer Blonde opracowany przez markę John Frieda. Ma on za zadanie nie tylko przywrócić sprężystość, blask i podkreślić kolor włosów blond, ale również zregenerować i nawilżyć zdewastowane rozjaśnianiem włosy. Olejek Sheer Blonde zawiera duże stężenie oleju słonecznikowego oraz arganowego. Został on ponadto wzbogacony w składnik, który ma ochronić kosmyki przed wysoką temperaturą.

Olejek słonecznikowy Sheer Blonde zabezpiecza włosy blond przed utratą koloru i uwydatnia złociste refleksy na pasemkach. Już po pierwszej aplikacji widać jego działanie: włosy są błyszczące, sprężyste i miękkie. Są one zabezpieczone przed wysokimi temperaturami, dają się łatwiej ułożyć i wyglądają zdrowiej.

Dzieje się tak za sprawą olejku z pestek słonecznika, który przez wysoką zawartość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych zabezpiecza nawet wysokoporowate włosy, pozbawione blasku, witalności i nawilżenia. Olej z pestek słonecznika zapobiega również puszeniu i elektryzowaniu się włosów. Bardzo dobrze nawilża kosmyki i wygładza włosy, sprawiając, że stają się one miękkie i jedwabiste.

W duecie z olejem słonecznikowym występuje tu olejek arganowy, który ma właściwości chroniące włosy przed wszelkimi urazami (zarówno mechanicznymi, spowodowanymi np. suszarką czy prostownicą, jak i zniszczeniami powodowanymi przez mróz, silny wiatr i mocne słońce).

Olejek słonecznikowy Sheer Blonde można nakładać na wilgotne włosy zaraz po myciu, lub stosować w ciągu dnia na suche kosmyki. Świetnie sprawdzi się on również w roli serum zabezpieczającego końcówki.