Olejek słonecznikowy – regeneracja wysokoporowatych włosów

Olej słonecznikowy jest jednym z popularniejszych olejków stosowanych w kosmetyce. Doceniany jest przede wszystkim za właściwości regenerujące, wzmacniające i ochraniające włosy. Kobiety, które mają wyjątkowo osłabione pukle, zniszczone farbowaniem lub rozjaśnianiem, matowe i łamliwe, wymagające wzmożonej pielęgnacji – powinny sięgnąć po olej słonecznika.

Wytwarza się go z pestek tej powszechnie znanej rośliny. Do celów kosmetycznych nie powinno się oczywiście używać odmiany oleju stosowanej do smażenia potraw. Jeśli zatem chcesz kupić olej słonecznikowy i olejować nim włosy, nie wybieraj tego ogólnie dostępnego w spożywczym sklepie. Olejek słonecznikowy przeznaczony do zabiegów pielęgnacyjnych powinien być tłoczony na zimno, w temperaturze nie wyższej niż 40 stopni Celsjusza i powinien mieć zawsze ciemną butelkę. Taki olej może szybko zjełczeć i zepsuć się, dlatego należy przechowywać go w lodówce. Olejek słonecznikowy tłoczony na zimno nie lubi światła słonecznego.

Jak działa na skórę głowy i włosy olej słonecznikowy?

  • Przede wszystkim ochrania włosy i skórę głowy przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych oraz wysokimi temperaturami emitowanymi przez suszarkę, lokówkę i prostownicę (oczywiście nie oznacza to, ze stosując olej ze słonecznika można bezkarnie i nagminnie używać prostownicy oraz lokówki).
  • Olej ze słonecznika zawiera bardzo duże stężenie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (64% kwasu linolowego i 26% kwasu oleinowego), z tego względu jest on idealny dla włosów wysokoporowatych.
  • Olejek regeneruje i zmiękcza włosy, nadaje im blasku i sprężystości.
  • Olej słonecznikowy dba i pielęgnuje skórę głowy. Sprawia, że przestaje się ona wysuszać, pomaga zwalczać łupież i bardzo intensywnie wzmacnia cebulki włosów.
  • Spowalnia procesy starzenia się.
  • Pomaga ułożyć fryzurę i okiełznać nawet bardzo suche i niesforne kosmyki.
  • Ochrania włosy przed szkodliwym promieniowaniem UV.