Olejek słonecznikowy i olejowanie włosów. Najlepsze produkty

Olejek słonecznikowy jest jednym z najpopularniejszych naturalnych olejków przeznaczonych do pielęgnacji włosów. Jest niezwykle popularny, ponieważ ogólnie dostępny i dobrze znany (choćby z kuchennej szafki). Ma on właściwości regenerujące włosy, wzmacnia je i nadaje połysk, dogłębnie odżywiając i ochraniając przed wszelkimi zniszczeniami. Olejek słonecznikowy pomoże również ujarzmić włosy szorstkie i puszące się, zadba o łamliwe pasma i zapobiegnie nadmiernemu wypadaniu włosów.

Warto pamiętać, że do olejowania włosów nie powinien być używany pierwszy lepszy olejek słonecznikowy znaleziony w kuchennej szafce: właściwości kosmetyczne posiada bowiem wyłącznie ten tłoczony na zimno i nierafinowany. Olejek słonecznikowy wysokiej klasy i dobrej jakości nie powinien również zawierać żadnych barwników ani sztucznych konserwantów, innymi słowy: musi być w 100% naturalny.

Olej słonecznikowy – co zawiera?

Nierafinowany, tłoczony na zimno olej słonecznikowy stanowi bogactwo cennych dla włosów substancji:

  • witamina A (retinol) – poprawia wygląd włosów, przyczynia się do wzrostu włosów
  • witamina E (tokoferol) – zapobiega przedwczesnemu starzeniu się włosów, opóźnia siwienie pasemek
  • witamina D (kalcytrol) – hamuje wypadanie włosów
  • witamina F, czyli dobre kwasy tłuszczowe – usprawniają przebieg procesów zachodzących w komórkach, zabezpieczają włosy i tworzą na ich powierzchni okluzyjną, ochronną warstwę

Olej słonecznikowy na włosy – korzyści

Stosowanie oleju słonecznikowego na włosy, czyli regularnie wykonywane olejowanie włosów sprzyja poprawie ich kondycji i zapobiegnie ich wypadaniu. Tylko naturalne olejki są w stanie wniknąć do wnętrza włosa i dopasować się do ich struktury, jednocześnie naprawiając i odżywiając je od wewnątrz. Olejek słonecznikowy dba również o to, bo do wnętrza włosów nie dostawały się toksyny ze środowiska i zabezpiecza pasemka przed promieniowaniem UV.

Olejowanie włosów nie musi oczywiście odbywać się za pomocą olejku ze słonecznika: do pielęgnacji urody możemy wybierać między (minimum) 50-cioma różnego rodzaju naturalnymi olejkami. Idealnym wyjściem jest po pierwsze: dopasowanie ich do swojej porowatości włosów, zaś po drugie: stosowanie mieszanek różnych olejków i nieograniczanie się wyłącznie do jednego (wówczas oleje potęgują swoje właściwości i zapewniają włosom kompleksową pielęgnację).

Poniższa lista prezentuje najlepsze dostępne na ryku kosmetyki do włosów, zawierające w składzie naturalne olejki.
Olejek do włosów Nanoil – najlepszy dostępny na rynku produktjohn-frieda-sheer-blondeloreal-elseve-magiczna-moc-olejkow-olejek-w-kremie

Olejek do włosów Nanoil – to najlepszy dostępny na rynku produkt: nie tylko pod względem mnogości naturalnych olejów w składzie, ale również przez precyzyjne dopasowanie ich do porowatości włosów, czyli do ich struktury. Olejek do włosów Nanoil występuje w trzech wersjach (trzy rodzaje włosów, czyi trzy porowatości). Każda z owych wersji Nanoil ma odmienny skład, dzięki czemu zapewnia konkretnemu rodzajowi włosów precyzyjną pielęgnację: cząsteczki Nanoil są w stanie dopasować się do porowatości włosów i wniknąć między rozchylenia łusek na ich powierzchni. Olejek ma bardzo dobrą konsystencję: jego aplikacja jest łatwa i komfortowa, przy czym niezmiernie istotny jest fakt, że Nanoil może być stosowany na kilkanaście sposobów, czyli zarówno jako eliksir upiększający, jak i w formie głęboko regenerującej maski na włosy. Regularnie stosowany przyspiesza wzrost włosów i zapobiega ich wypadaniu. Warto również wspomnieć, że Nanoil jest w stanie zapewnić włosom regenerację i odnowę w 30 dni, a poprawa wyglądu następuje już po pierwszej aplikacji.

John Frieda Sheer Blonde to ciekawe rozwiązanie dla kobiet o jasnych włosach. Olejek Sheer Blonde ma bowiem właściwości rozświetlające jasne pasemka, a ze względu a obecność omawianego już olejku słonecznikowego oraz arganowego zwalcza suchość i matowość włosów, zabezpieczając je przed zniszczeniami oraz niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych. Sheer Blonde jest bardzo dobrą alternatywą dla kobiet o jasnych włosach, ponieważ wiele naturalnych olejków albo opartych na nich maceratów (np. amla, brahmi, bringraj) mogą nieznacznie zmieniać odcień jasnych włosów. Produkt ma dobrą konsystencję, łatwo się aplikuje za pomocą precyzyjnej pompki i jest bardzo dobrą odżywką kondycjonującą rozjaśniane włosy. Można go aplikować zarówno na wilgotne włosy po umyciu, jak i na suche pasemka przed układaniem fryzury.

L’oreal Elseve. Magiczna Moc Olejków. Olejek w Kremie to produkt nietypowy. Jest to bowiem olejek do włosów w kremie, zamknięty w tubce o pojemności 150 ml. Mimo kremowej konsystencji jest on niezwykle delikatny i nie przeciąża włosów. Wygładza pasemka i intensywnie je odżywia. Dzięki nietypowej konsystencji olejek spełnia jednocześnie funkcję odżywki do włosów i naturalnego olejku. L’oreal Elseve zawiera szereg olejków do włosów, przeważają w nim oleje kwiatowe (rumiankowy, z kwiatu lotosu, różany, z gardenii tahitańskiej) oraz omawiany szerzej olej z nasion słonecznika, oraz z nasion lnu. Takie nagromadzenie naturalnych substancji sprawia, że Magiczna Moc Olejków od L’oreal zapewnia włosom blask, odżywia włosy, powstrzymuje puszenie kosmyków i zmiękcza włosy, sprawiając, ze stają się jedwabiste w dotyku. Olejek w kremie L’oreal nie może być niestety nakładany na skórę głowy: mógłby je wysuszyć i osłabić cebulki. Najlepiej aplikować go podczas mycia głowy zamiast tradycyjnej odżywki, na wilgotne włosy przed suszeniem (aby zabezpieczyć pasemka przed przesuszeniem) lub po prostu na wysuszone już włosy, aby je lekko dociążyć i zdyscyplinować (wówczas zaleca się nakładanie olejku wyłącznie na końcówki). L’oreal Elseve. Magiczna Moc Olejków. Olejek w Kremie to dobre uzupełnienie pielęgnacji włosów; może być używany jako alternatywa dla balsamu do włosów lub jako maska upiększająca i dyscyplinująca kosmyki.